playsports.gr
SUPER LEAGUE 2ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Eκτός έδρας νίκη για την Καρδίτσα

Κοινοποίηση

Την εκτός έδρας νίκη με σκορ 1-2 πανηγύρισε η ομάδα της Καρδίτσας απέναντι στην Νίκη Βόλου στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος της Super League 2.

Η ομάδα μας άνοιξε το σκορ στο 7ο λεπτό της αναμέτρησης, όταν ο Κονίγλιο έγινε αποδέκτης της μπάλας και πλασαρε τον Γκαραβέλη για το 0-1.

Στο 14ο λεπτό ο Κορέλας με μία σέντρα σουτ ανάγκασε τον Γκαραβέλη σε δύσκολη απόκρουση.

Στο 20ο λεπτό ο Βερνάρδος βρέθηκε σε θέση τετ α τετ , στέλνοντας την μπάλα μόλις άουτ.

Στο 24ο λεπτό ο Μπάχανακ έπιασε την κεφαλιά, όμως ο Γκέκας απέκρουσε εντυπωσιακά.

Στο 45+1ο λεπτό ο Βερνάρδος βγήκε στην πλάτη της άμυνας και με όμορφο πλασέ έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 0-2.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι είχαν καλή ευκαιρία με τον Παναγιωτίδη να πλασάρει από πλεονεκτική θέση άουτ.

Ο Κονίγλιο έκανε το σουτ όμως ο Γκαραβέλης μπλόκαρε σταθερά.

Ο Κάσσος έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή, με τον Γκέκα να αποκρούει σε κόρνερ.

Στο 75ο λεπτό η ομάδα μας έμεινε με δέκα παίκτες λόγω αποβολής του Σκόνδρα με απευθείας κόκκινη κάρτα.

Στο 86ο λεπτό ο Πέττας έκανε το σουτ μέσα από την περιοχή, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα.

Στα εναπομείναντα λεπτά δεν άλλαξε κάτι με την Αναγέννηση Καρδίτσας να παίρνει τους τρεις βαθμούς της νίκης.

Οι συνθέσεις των δύο ομάδων:

Νίκη Βόλου (Ελευθερόπουλος): Γκαραβέλης, Γαβριηλίδης (46′ Παναγιωτίδης), Μπαχανάκ (59′ Αναστασίου), Ανδρέου, Στίκας, Κυριακίδης, Λίταινας (46′ Τοπαλίδης (79′ Πέττας), Κρητικός (59′ Μακατσάρια), Μιράντα, Πολίτης, Κάσσος.

Αναγέννηση (Τυριακίδης): Γκέκας, Ντουμάνης, Ανδρικόπουλος, Σκόνδρας, Σταμόπουλος, Γκόλιας, Κορέλας (61′ Κοκκίνης), Σαλαμούρας, Βερνάρδος (90′ Στασινόπουλος), Μπούζας (72′ Κέρθι), Κονίγλιο (90′ Ζάγγος).