playsports.gr
ΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝΤΕΝΝΙΣ

Στα ημιτελικά του Indian Wells η Σάκκαρη

Κοινοποίηση

Η Ελληνίδα πρωταθλήτρια ανατρέπει το ματς με την Emma Navarro και φτάνει στους ημιτελικούς του Indian Wells για τρίτη συνεχόμενη χρονιά!

Η Μαρία Σάκκαρη νίκησε 2-1 την Emma Navarro (Νο 23) και πανηγύρισε την τρίτη συνεχόμενη σεζόν της στους ημιτελικούς του Indian Wells.

Η Αμερικανίδα τενίστρια κέρδισε το πρώτο σετ με 7-5, αλλά τα πράγματα ήταν εντελώς διαφορετικά στο δεύτερο σετ. Η Σάκκαρη προηγήθηκε με 3-0 και τελικά ισοφάρισε εύκολα σε 6-2.

Το ματς και των δύο πλευρών στο τρίτο σετ ήταν πολύ ισορροπημένο, αλλά ο Έλληνας πρωταθλητής έδειξε ισχυρότερα σωματικά και ψυχικά αποθέματα, κερδίζοντας με 6-4 και ξαναγράφοντας το σκορ σε 2-1 για να προκριθεί

Επόμενη αντίπαλος για τη Μαρία στα ημιτελικά τα ξημερώματα του Σαββάτου (16/3, 03:00), μία άλλη Αμερικανίδα, η Κόκο Γκοφ (Νο. 3), η οποία στις “8” πέρασε εύκολα το εμπόδιο της Γιούε Γιουάν (Νο. 49) με 6-4, 6-3.

Βασίλης Κιούλος

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ

Ο Αταμάν έφτασε στην Κωνσταντινούπολη και έπιασε δουλειά με την Εθνική Τουρκίας

Ναντ Μετροπόλ – Μίλωνας 3-2: Απίθανη πρόκριση στα προημιτελικά του CEV Cup χάρη στο χρυσό σετ

Χαλιβέρα: «Η επιτυχία είναι των κοριτσιών, στον Ολυμπιακό Βόλου θυμήθηκα τα χρόνια μου στη Λάρισα»