playsports.gr
SUPER LEAGUEΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

ΟΦΗ – Βόλος ΝΠΣ 2-1: Παραμένουν αήττητοι στα playouts οι Κρητικοί δια χειρός Τοράλ

Κοινοποίηση

Με απόλυτο πρωταγωνιστή τον Τοράλ ο ΟΦΗ επικράτησε με σκορ 2-1 του Βόλου ΝΠΣ στο “Θεόδωρος Βαρδινογιάννης”, στο πλαίσιο της 5ης αγωνιστικής των playouts του πρωταθλήματος Stoiximan Super League.

Ο ΟΦΗ ήταν αυτός που που μπήκε καλύτερα στο ματς, απειλώντας για πρώτη φορά στο 5ο λεπτό με σουτ του Riera εκτός περιοχής, ενώ στο 11′ ένα γύρισμα του Toral από τα αριστερά, προκάλεσε αναστάτωση στην άμυνα των φιλοξενούμενων.

Οι Κρητικοί άνοιξαν το σκορ στο 28′. Ο Μπάκου βρήκε τον Τοράλ, εκείνος προσπάθησε με ανάποδο ψαλίδι να σκοράρει χωρίς να βρει την μπάλα, ο Ριέρα τον “τροφοδότησε” εκ νέου και ο Ισπανός μέσος πλάσαρε εύστοχα για το 1-0.

Το β’ ημίχρονο άρχισε με τον καλύτερο τρόπο για την ομάδα μας, καθώς στο 49′ ο Τοράλ νίκησε για δεύτερη φορά τον αντίπαλο γκολκίπερ με ωραίο πλασέ, έπειτα από πάσα του Τοράρινσον.

Στο 90+1′ ο Λαμπρόπουλος, στην προσπάθειά του να απομακρύνει την μπάλα, την έστειλε στα δίχτυα της εστίας του Χριστογεώργου για το τελικό 2-1.