playsports.gr
SUPER LEAGUEΔΙΕΘΝΗΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Μπακασέτας: Έπαιξε 30 λεπτά στη συντριβή της Τράμπζονσπορ από τη Γαλατά και έρχεται για τον Παναθηναϊκό

Κοινοποίηση

Την 122η και τελευταία εμφάνιση του με τη φανέλα της Τράμπζονσπορ έκανε ο Τάσος Μπακασέτας. Ο διεθνής Έλληνας μεσοεπιθετικός στο αποχαιρετιστήριο του ματς πριν έρθει στην Αθήνα για λογαριασμό του Παναθηναϊκού μπήκε στο 64ο λεπτό του εντός έδρας αγώνα με τη Γαλατάσαραϊ και αγωνίστηκε περίπου μισή ώρα στη συντριβή από τους πρωταθλητές με 5-1.

Ο Μπακασέτας αποχωρεί από την Τραπεζούντα μετά από τρία χρόνια με 33 γκολ και 24 ασίστ. Σε αυτό το διάστημα κατέκτησε ένα πρωτάθλημα και ένα Super Cup Τουρκίας. Μετά το σφύριγμα της λήξης ο μέχρι πρότινοις ηγέτης της Τράμπζον αποχαιρέτησε τους οπαδούς.

Για την Τσιμ Μπομ σκόραραν δις ο Ζάχα (13′-61′) και ο Ακτούργκογλου (80′ – 90+6′), ενώ ενδιάμεσα είχε βρει δίχτυα ο Αϊχάν (64′). Για την ομάδα του Ταξιάρχη Φούντα (έπαιξε για 84 λεπτά) βρήκε δίχτυα ο Ντεστάν.

ΠΗΓΗ: Gazzetta.gr