playsports.gr
SUPER LEAGUEΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΡΟΗ ΕΙΔΗΣΕΩΝ

Αστέρας Τρίπολης – Παναιτωλικός 0-2: Σημαντική νίκη παραμονής για τους Αγρινιώτες

Κοινοποίηση

Ο Παναιτωλικός «κατέθεσε ψυχή» για ακόμα μία φορά και πήρε δεύτερη συνεχόμενη εκτός έδρας νίκη. Μετά από εκείνη απέναντι στην Κηφισιά, νίκησε απόψε 2-0 τον Αστέρα στην Τρίπολη και συνεχίζει την προσπάθειά του δύο αγωνιστικές πριν την ολοκλήρωση των Play-outs.

Οι Αγρινιώτες έπιασαν πολύ καλή απόδοση και δημιούργησαν από το 1ο ημίχρονο προϋποθέσεις για γκολ, το οποίο πέτυχε στο 31’ με σουτ του Σέρχιο Ντίας, μετά από συνδυαστική προσπάθεια Λομόνακο, Τορεχόν, Χουάνπι.

Χάθηκαν κι άλλες ευκαιρίες στη συνέχεια και στο 67’ ο Ντίας έδωσε ασίστ στον Ζοάο Πέδρο, που έκανε το 0-2. Το σκορ δεν άλλαξε έως το τέλος, καθώς στη σημαντικότερη φάση του Αστέρα, ο Τσάβες απέκρουσε εντυπωσιακά κοντινό σουτ του Άλβαρες.

Αστέρας Τρίπολης: Τσιφτσής, Λύρατζης (88′ Γκαρσία), Ατιένθα, Καστάνιο, Χουχούμης (62′ Άλβαρες), Γιαμπλόνσκι, Γκος (80′ Αλάγκμπε), Μπαρτόλο (46′ Μάντζης), Ρεγκίς, Παλάσιος (62′ Ζουγλής), Μιριτέλο.

Παναιτωλικός: Τσάβες, Οικονόμου, Μαλής (79′ Μπ. Ντουάρτε), Ταμπίντζε, Μαυρίας, Χουάνπι, Πέρες (82′ Τσιγγάρας), Λιάβας (62′ Χατζηθεοδωρίδης), Τορεχόν, Ντίας (82′ Φρ. Ντουάρτε), Λομόνακο (62′ Πέδρο).